Прикордонні пам'ятки


 

Вилок - Костел Св. Олени 1788 р.

Нічого особливо цікавого, але поскільки цей костел удостоївся місця серед пам'яток національного значення, то сфотографували. Все одно по дорозі ;-)


Четфалва - Реформаторська церква 1753 р.

Високий дерев'яний шпиль видно ще з траси, але щоб під'їхати до самої церкви, треба проїхати ледве не все село, де особливо інтелектуальні дядьки, забачивши туристів, кричать навздогін: "Добрий день! Хеллоу! Сенк'ю вері-вері-мач!", згадуючи всі слова, які знають :-)
Подвір'я церкви засаджено деревами та квітами. Можна піднятись на дзвіницю. Шкода, що сам храм був зачинений...

 
Бене - Костел XIV ст.
Тут теж не вдалось потрапити всередину, але і ззовні храм вражає красою та гармонійністю!


 
Квасово - Руїни замку XII - XIII ст.

Приємно знаходитись на вершині пагорба, серед старовинних фотртечних стін, і дивитись вниз на черепичні дахи, на зелені гори з усіх сторін... А високо в небі скупчуються чорні хмари. Краса!Кідьош - Костел XIII - XIV ст.

Древній храм наче навмисно заховався серед буйної зелені, прагнучи до самотності та тиші. Його видно здалеку - блискучий дах над зеленим пагорбом, а зблизька лише впритул - стіни, вікна, двері, все таке просте і лаконічне, що здається не цікавим. Знову ж таки, все зачинено. Серед п'янкого бузку та щебету пташок було б добре посидіти трохи довше, але немає жодної скамієчки...

0 коментарі: